Ikariam [SOI] TR

Ağaç yaş iken eğilir atasözünün anlamı nedir?

“Ağaç Yaşken Eğilir” atasözünün anlamı nedir, “Ağaç Yaşken Eğilir Atasözü” ne manaya gelmektedir?

Egitimi oldukca minik yaşlardan itibaren çocuklarımıza vermeliyiz. Büyüdükleri vakit hiçbir şeyi yaptıramayız. Bu nedenle eğitimine çocukken başlanmalıdır. Bu yaşlarda işlenmeye, her türlü bilgiyle donatılmaya elverişlidirler.

Geciktikçe eğitimindeki güçlükler artar, beklenen sonuçlar tam alınamaz. Bazı eğitimciler, ilk beş yaşın oldukca ehemmiyetli bulunduğunu, bu zamanda kazanılan alışkanlıkların sonradan kolayca değiştirilemeyeceği kanısındalar.

Yaşlı insanlara kolay kolay bir şeyi öğretemeyiz ve eğitilmezler. Ancak bildiklerini okurlar.Onlar tıpkı kuru bir ağaç gibidirler. Eğilmezler, buna zorlanırlarsa kırılırlar. Bu sebeple onlara yeni bir davranış kazandırmak olanaksız gibidir. bir şeyi şeyi öğretseniz dahi kalıcı olmaz unutulur. Ama çocuk yaşlarda öğrendiğimiz bir şeyi asla unutulmaz.

Çocuklar kesinlikle minik yaşta eğitilmelidirler. Bu yaşlarda işlenmeye, her türlü bilgiyle donatılmaya elverişlidirler. Zaman geçip de büyüdükçe eğitilmeleri zorlaşır. Yaşlı insan kolay kolay eğitilmez. Onlar tıpkı kuru bir ağaç gibidirler. Eğilmezler, buna zorlanırlarsa kırılırlar. Bu sebeple onlara yeni bir davranış kazandırmak imkânsız gibidir​.

Ağaç Yaşken Eğilir Anlamı, Atasözünün Anlamı, Hikayesi, Ağaç yaş iken eğilir atasözü kompozisyon ve açıklaması

İnsan, en fazlaca çocukken etkilenmeye açıktır. Bu nedenle eğitimine çocukken başlanmalıdır. Geciktikçe eğitimindeki güçlükler artar, beklenen sonuçlar tam alınamaz. Kimi eğitimciler, ilk beş yaşın oldukça mühim bulunduğunu, bu zamanda kazanılan alışkanlıkların sonradan kolayca değiştirilemeyeceği kanısındalar.


Arkadaşlarınla paylaşır mısın?

Ağaç yaş iken eğilir atasözünün anlamı nedir? hakkındaki aklınıza takılan soruları aşağıdan sorabilir, Ağaç yaş iken eğilir atasözünün anlamı nedir? için bilgi alabilirsiniz..

Ağaç yaş iken eğilir atasözünün anlamı nedir? hakkında 13 yorum:

  1. Ağaç yaş iken eğilir atasözünün anlamını çok iyi anlatmışsınız ama çok uzun. Yazarken kollarım ağrıdı..

  2. Gözde Billor -

    Çok teşekkür ederim sizin içeriklerinizle ağaç yaş iken eğilir atasözü ödevimi çok iyi yapıyorum sağolun..

Ağaç yaş iken eğilir atasözünün anlamı nedir? hakkında Yorum Yap!


"Ağaç yaş iken eğilir atasözünün anlamı nedir?" bilgisi faydalı oldu mu?