Ikariam [SOI] TR

Aklın yolu birdir atasözü ile ilgili kompozisyon

“Aklın yolu birdir” atasözü ile kompozisyon yazın desek, ne yazarsınız? Atalarımızın her sözü şeklinde mühim bir atasözü olan bu cümle bizlere aydınlanma deposu olabilir.

Bu ata sözünde anlatılmak istenilen insanoğlu için, cemiyet için doğru olarak kabul edilen birçok şeyin hepimiz tarafınca kabul görmesidir. Yani akıllı bir fert öteki insanoğlu benzer biçimde hakikatı düşünüp ve bu doğrultuda karar vermektedir. Örneğin çevreyi kirletmek, bölgelere çöp atmak sizin için ne kadar yanlış bir davranışsa bu tüm dünyada birçok insan içinde aynıdır.

Çünkü aklın yolu birdir. İnsanlar hakikatı beraber görür ve düşünürler. Çünkü insan beyni düşünme ve karar verme kabiliyetine haizdir. Her düşünen ve akıllı olan varlık doğru olan sonucu verir. Bizler için anne ve babaya saygı ne kadar önemliyse başkaları içinde öyledir. Olması gerekende odur esasen. Anne ve babaya saygı göstermek doğru olan bir şeydir.

Akıl doğrularla hatası ayırmakla görevlidir. Aklı yerinde olan hepimiz doğru kararlar vererek ortak noktayı bulabilir. Bu nedenle aklın yolu birdir atasözü söylenmiş.


Arkadaşlarınla paylaşır mısın?

Aklın yolu birdir atasözü ile ilgili kompozisyon hakkındaki aklınıza takılan soruları aşağıdan sorabilir, Aklın yolu birdir atasözü ile ilgili kompozisyon için bilgi alabilirsiniz..

Aklın yolu birdir atasözü ile ilgili kompozisyon hakkında Yorum Yap!


"Aklın yolu birdir atasözü ile ilgili kompozisyon" bilgisi faydalı oldu mu?