Haberler

E-Okul Ne Zaman Kapanacak?

E-Okul Ne Zaman Kapanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın online eğitim sistemi olan e-okul, başta siz öğrenciler olmak üzere hem eğitimcilere hem de velilere büyük kolaylık sağlıyor. Öğrencilerin ve velilerinin devamlı okul durumu, sınav sonuçları, karne notları, okul kayıtları, okul tercihleri gibi işlemleri bilgisayar ve web ortamında kolaylıkla yapabildiği e-okul sistemi öğretmenler içinde kolaylık sağlıyor. Okulda yapılan sınavların, ders notlarının tek tek e-okula aktarılması, karne notları ya da öğretmenlerin kendileri ile ilgili işlemleri de yapabildikleri e-okul sistemi en fazla kullanılan sistemdir. Özellikle okulların kapanması, sınav dönemleri gibi zamanlarda aşırı talepten dolayı sistemde zaman zaman kapanma ya da yavaşlama durumu olabilmektedir. Bu durum öğrenciler içinde e-okul kapanacak mı, e-okul kapanıyor mu, e-okul ne süre kapanacak, e-okul sistemi kapandı mı, e-okul niçin açılmadı şeklinde sorulara sebep olmaktadır. Sevgili öğrencilerimiz e-okul sistemi hiçbir zaman kapanmadı ya da kapanmayacak. Aksine daha da geliştirilerek daha kolay daha güvenli şekilde öğrencilere, öğretmen ve velilere hizmet vermeye devam edecektir.

E-Okul Ne Zaman Kapanıyor?

Okul idarecileri genel anlamda öğretmenlerden karnelerin dağıtılacağı günden 1 hafta kadar önce e-okul ile ilgili tüm not giriş işlemlerini bitirmesini ister. Amaç, e-okul’da son hafta içinde meydana gelebilecek yoğunluk sebebiyle işlemlerin aksamasının önüne geçmektir. Bunun haricinde e-okulun kapanması gibi bir durum yoktur. Okul müdürleri izin verdiği sürece öğretmenler isterlerse karne günü dahi notları değiştirip, karneleri bilgisayardan çıkartabilirler.

Öte taraftan e-okul öğrenciler için de kapanmaz. Ancak öğrenciler e-okul veli bilgilendirme sistemine özellikle karne haftasında girmekte güçlük çekerler. Giremeyen öğrenciler de e-okulun kapandığını sanabilir. Oysaki e-okul kapanmaz; herkes yoğun bir halde e-okula girmeye çalıştığında sistem yoğunluğu artar ve sizler de e-okula girmekte güçlük çekersiniz.  Bu açıdan bakıldığında özellikle öğrenciler 23 Ocak 2015 Cuma gününe kadar da e-okula girebilirler.

Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) Ne Zaman Kapanacak?

E-Okul aslında hiç kapanmaz, ancak not girişleri karneden en az 1 hafta önceden kapatılır. Dolayısı ile birçok okulda karne haftası devamsızlık ve not girişleri sisteme girilmez. Çünkü son hafta, karneler basılarak hazır hale getirilir..

Arkadaşlarınla paylaşır mısın?

E-Okul Ne Zaman Kapanacak? hakkındaki aklınıza takılan soruları aşağıdan öğretmen ve öğrencilere sorabilir, E-Okul Ne Zaman Kapanacak? için bilgi alabilirsiniz..

E-Okul Ne Zaman Kapanacak? Hakkında 11 yorum:

  1. Ali Taşcan -

    E-okulun kapanma gibi bir durumu yok ki. E-Okul not girişlerin tamamladığı zaman kendin karne basıyorsun sistemden.

  2. Arkadaşlar ben e-okula giremiyom. Acaba e-okul kapandı mı? Benim telefon eski model ondan kaynaklanıyor olabilir ya da kapanmış mı biliyomusunuz?

    • Hayır zaten yukarıda da belirtiği gibi e-okul 23.01.2015’e kadar açık bende de aynı sorun yaşandı. Herkes bi anda girmeye çalıştığı için sistem yoğunlaşıyor ve yavaşlıyor. Akşam ve gece saatlerinde girersen bu sorun ortadan kalkar.

  3. Arkadaslar bu yorumu taa haziranda yapıyorum. Bize dediler ki bu cuma kapancak sanırım kapandı. Fakat pazartesi günü hala devamsızlık girilir mi? Emin degilim

Yorumlarını paylaşır mısın?

css.php