Haberler

Okullarda en son hafta yoklama alınır mı?

Okullarda en son hafta yoklama alınır mı?

Okullarda en son ne zamana kadar yoklama alınacak? Okulun Son Haftası Yoklama Alınır mı? Her eğitim öğretim yılının son haftalarında öğrencilerin öğretmenlere ve arkadaşlarına en fazla sorduğu soruların başında gelir. Eğitim öğretimi yıl süresince 1. ve 2. dönem olarak ayrılmaktadır. 1. dönem karneler 23 Ocak 2015 Cuma günü verilirken öğrencilerin ve velilerin meraklarını giderelim. Bilindiği üzere karnelerin daha evvelinde hazırlanması için belgelerin sunulması gerekir. Okulun son haftasında yoklama alınıp devamsızlığa işleyecek mi bunu araştırdık. Okul müdürü ile görüşmemiz sonucunda aldığımız minik bilgilerle size değerli öğrencilerimize sunacağız.

Karne dağıtılacak hafta yoğun geçecektir. Öğretmenler notları sisteme girecek, okul müdüriyeti tarafınca karneler basılacaktır. Uzun bir süreç olacağından dolayı öğretmenler için e-okul not girişleri kapatılacaktır. Dolayısıyla girişler kapalı olması karne notlarının girilmesini önleyecektir. Devamsızlık yapmanız durumunda bunlar sisteme işlenemez. Küçük okullar için bu süre daha devam edebilir. Öğrencilerin notları giriş yapılırken 2 gün içinde problem halledilebilir.

Öğrencilerin son 3 güne kalaya kadar okula gitmeleri gerekir. Çünkü öğrencilerin not girişinde bunlar tekrarlanabilir olacaktır. Devamsızlık riskiniz yoksa son hafta okula gitmenize gerek kalmaz herhangi bir etkinlik sürekli olmayacaktır. İlkokul ve ortaöğretim öğrencilerinin devamsızlık yapmasına karşın okulları geçtiğini bilmekteyiz.

Okullarda son hafta yoklama alınıyor mu?

Okulun son haftası yoklama alan öğretmenler olduğu gibi okulun son haftası yoklama almayan öğretmenler de olmaktadır. Birçok öğrenciden şu serzenişi duyarız, okulun son haftası yoklama alınır mı yaa!

Eğitim öğretim yılının sonunda yazılı ve sözlüler tamamlanır ve öğretmenler karne evraklarını yetiştirme telaşına düşerler. Bu yüzden okulun son haftasında yoklama almak okullarda pek ihtimaller içinde bir durum değil. Bazı idareciler haftanın ilk üç günü yoklama alabilirler. Ancak çoğunluğu okulun son haftası yoklama almazlar. Eğer devamsızlığınız sınıra dayanmışsa siz gene de devamsızlığınızı riske atmayın. Bizden söylemesi..

Arkadaşlarınla paylaşır mısın?

Okullarda en son hafta yoklama alınır mı? hakkındaki aklınıza takılan soruları aşağıdan öğretmen ve öğrencilere sorabilir, Okullarda en son hafta yoklama alınır mı? için bilgi alabilirsiniz..

Okullarda en son hafta yoklama alınır mı? Hakkında 27 yorum:

 1. Mert Tezcan -

  Arkadaşlar ben 10. sınıfa gidiyorum. Devamsızlığım 19 gün. Bu hafta bitene kadar okula gitcem ama bidahaki hafta hiç gitmek istemiyom yoklama alınıyor mu? Sınıfta kalmayayım.

  • Hocaya sorduğumuzda perşembe günü yoklama yok dedi ve karneler basildigi ve not girişleride kapandigi için yoklama alnımaz sanıyorum..

 2. Pınar Akkuş -

  Merhabalar, benim bu hafta pazartesi ve salı günü raporluydum. Salı günü aksam üstü baktım devamsizligim işlenmemiş. Cuma günü okula gitmedim yani bugun devamsızlığım raporu verirsem 25 gün rapor 19,5 özürsüz devamsizlik. Bugun yoklama alınırsa sınıfta kalabilirim. Lise 3 tekrar yaparım o yüzden size soruyorum. Ha bu arada gecen sene eokul devamsizligima baktim son haftalar yoklama alınmamış..

 3. Benim devamsızlığım bugünle birlikte yedi gün. Ama okula gitmezsem yani on günü geçerse sınıfta kalacağımı ve karne alamayacağımı söylüyorlar. Bu doğru mu? Yani sınıfta mı kalacağım?? Bu arada 7. sınıfa gidiyorum

 4. Devamsızlığım 10.5 bu salı, sildirebilir miyim yoksa sınıfta kalacağım zaten tekrarım. Notlarımda çok yüksek.

 5. SAMET BOZKKURT -

  Lisede devamsızlık özürlü ve özürsüz diye 2’ye ayrılıyor. Özürlü devamsızlık 35 gün özürsüz devamsızlık 10 gündür toplam (heyet raporunuz yoksa) 45 gündür. 45 günü geçtiğiniz zaman sınıf tekrarı yaşarsınız. Okul müdür muavinine velinizle beraber gittiğiniz zaman devamsızlığınız 10 günü geçtiyse belge doldurarak izinli yazdırabiliyorsunuz. Benim 30 güne yaklaştı sınıfta kalmıyorum.

 6. ShshAsphgflfdjjsbshs -

  Bizimkiler alıyor yoklama. Bugün çarşamba 18.01 okuldayız ve ders de işleniyor. Yarın gelmek istemiyorum :( bu ne hayat?!! Yeter!

 7. Devamsızlık toplamda 30 gündür. 10 gün özürlü, 20 gün özürsüz yapabilirsiniz. Tek sorun ailenizi çağırıp devamsızlığı izinliye çevirmek. Bunu her okul yapmıyor. Bizimki yaptığından rahatım şu an 12. sınıfım ve devamsızlığım 26.5 gün hiç kalmadı hakkım ne yapacağım bilmiyorum.

 8. Melisa güler -

  Ortaokul 5. sınıfta yok ama 6 7 8. sınıflarda sınıfta kalma var. Okulun son 1 haftasında yoklama alınmayacak diye duydum :)))

 9. Yav ben devamsızlıktan kaldım geçen yıl. 10,5 olduğu zaman kalıyorsunuz ve son perşembe cuma da yoklama alınmıyor hiç bir okulda.

 10. Bir BTS fanı -

  Şöyle söyleyeyim ben dün arkadaşlarımla dolaşmaya gittim ve e okul pazartesi akşamı kapatılacaktı. Ama az önce baktım ve devamsızlığım işlenmemiş. Pazartesi tüm gün olmamama rağmen. Bence girilmez ama ben yine de nolur nolmaz diye işimi sağlama almak istiyorum o yüzden rapor alıcam yarın gitmemek için. Ama bence dediğim gibi o zaman yazılmadıysa son hafta yazılmaz.

Yorumlarını paylaşır mısın?

css.php