Okullarda en son hafta yoklama alınır mı?

Okullarda en son ne zamana kadar yoklama alınacak? Okulun Son Haftası Yoklama Alınır mı? Her eğitim öğretim yılının son haftalarında öğrencilerin öğretmenlere ve arkadaşlarına en fazla sorduğu soruların başında gelir. Eğitim öğretimi yıl süresince 1. ve 2. dönem olarak ayrılmaktadır. 1. dönem karneler 23 Ocak 2015 Cuma günü verilirken öğrencilerin ve velilerin meraklarını giderelim. Bilindiği suretiyle karnelerin daha evvelinde hazırlanması için belgelerin sunulması gerekir. Okulun son haftasında yoklama alınıp devamsızlığa işleyecek mi bunu araştırdık. Okul müdürü ile görüşmemiz sonucunda aldığımız minik bilgilerle size değerli öğrencilerimize sunacağız.

Karne dağıtılacak hafta yoğun geçecektir. Öğretmenler notları sisteme giriş meydana getirecek, okul müdüriyeti tarafınca karneler basılacaktır. Uzun bir süreç olacağından dolayı öğretmenler için e-okul not girişleri kapatılacaktır. Dolayısıyla girişler kapalı olması karne notlarının girilmesini önleyecektir. Devamsızlık yapmanız durumunda bunlar sisteme işlenemez. Küçük okullar için bu süre daha azca sürebilir. Öğrencilerin notları giriş yapılırken 2 gün içinde problem halledilebilir.

Öğrencilerin son 3 güne kalaya kadar gitmeleri gerekir. Çünkü öğrencilerin not girişinde bunlar tekrarlanabilir olacaktır. Devamsızlığınızı riskiniz yoksa son hafta okula gitmenize gerek kalmaz herhangi bir etkinlik sürekli olmayacaktır. İlkokul ve ortaöğretim öğrencilerinin devamsızlık yapmasına karşın okulları geçtiğini bilmekteyiz.

Okullarda son hafta yoklama alınıyor mu?

Okulun sonhaftası yoklama alan öğretmenler olduğu şeklinde okulun son haftası yoklama almayan öğretmenler de olmaktadır. Birçok öğrenciden şu serzenişi duyarız, okulun son haftası yoklama alınır mı yaa!

Eğitim öğretim yılının sonunda yazılı ve sözlüler tamamlanır ve öğretmenler karne evraklarını yetiştirme telaşına düşerler. Bu yüzden okulun son haftasında yoklama almak okullarda pek ihtimaller içinde bir durum değil. Bazı idareciler haftanın ilk üç günü yoklama alabilirler. Ancak çoğunluğu okulun son haftası yoklama almazlar. Eğer devamsızlığınız sınıra dayanmışsa siz gene de devamsızlığınızı riske atmayın. Bizden söylemesi..


Arkadaşlarınla paylaşır mısın?

Okullarda en son hafta yoklama alınır mı? hakkındaki aklınıza takılan soruları aşağıdan sorabilir, Okullarda en son hafta yoklama alınır mı? için bilgi alabilirsiniz..

Okullarda en son hafta yoklama alınır mı? hakkında 26 yorum:

 1. Mert Tezcan -

  Arkadaşlar ben 10. sınıfa gidiyorum. Devamsızlığım 19 gün. Bu hafta bitene kadar okula gitcem ama bidahaki hafta hiç gitmek istemiyom yoklama alınıyor mu? Sınıfta kalmayayım.

  • Hocaya sorduğumuzda perşembe günü yoklama yok dedi ve karneler basildigi ve not girişleride kapandigi için yoklama alnımaz sanıyorum..

 2. Pınar Akkuş -

  Merhabalar, benim bu hafta pazartesi ve salı günü raporluydum. Salı günü aksam üstü baktım devamsizligim işlenmemiş. Cuma günü okula gitmedim yani bugun devamsızlığım raporu verirsem 25 gün rapor 19,5 özürsüz devamsizlik. Bugun yoklama alınırsa sınıfta kalabilirim. Lise 3 tekrar yaparım o yüzden size soruyorum. Ha bu arada gecen sene eokul devamsizligima baktim son haftalar yoklama alınmamış..

 3. benim devamsızlığım bugünle birlikte yedi gün ama okula gitmessem yani on günü geçerse sınıfta kalacağımı ve karne alamayacağımı söylüyorlar bu doğrumu yani sınıfta mı kalacağım?? bu arada 7. sınıfa gidiyorum

 4. SAMET BOZKKURT -

  Lisede devamsizlik ozurlu ve ozursuz diye 2 ye ayriliyo
  Ozurlu devamsizlik 35 gun
  Ozursuz devamsizlik 10 gundur toplam (heyet raporunuz yoksa)
  45 gundur 45 gunu gectiginiz zaman sinif tekrari yasarsiniz
  Okul mudur muavinine velinizle beraber gittigiz zaman devamsizliniz
  10 gunu gectiyse belge doldurarak izinli yazdirabiliyorsunuz
  Benim 30 gune yaklasti sinifta kalmiyorum

 5. ShshAsphgflfdjjsbshs -

  Bizimkiler alıyor yoklama. Bugün çarşamba 18.01 okuldayız ve ders de işleniyor. Yarın gelmek istemiyorum . B: bu ne hayat?!!
  Yetheeer

 6. Devamsizlik toplamda 30 gundur 10 gun ozurlu 20 gun ozursuz yapabilirsiniz tek sorun ailenizi cagirip devamsizligi izinliye cevirmek bunu her okul yapmiyor bizimki yaptigindan rahatim su an 12. Sinifim ve devamsizligim 26.5 gun hic kalmadi hakkim napicam bilmiyorum

 7. Melisa güler -

  Ortaokul 5. Sınıf ta yok ama 6 7 8.sınıflarda sınıfta kalma var. Okulun son 1 haftasında yoklama alınmıycak diye duydum. :)))

 8. Yav Ben Devamsızlıktan Kaldım Geçen Yıl 10,5 Olduğu Zaman Kalıyorsunuz Ve Son Perşembe Cuma da Yoklama Alınmıyor Hiç Bir Okulda

Okullarda en son hafta yoklama alınır mı? hakkında Yorum Yap!


"Okullarda en son hafta yoklama alınır mı?" bilgisi faydalı oldu mu?