Ikariam [SOI] TR

Köyde yaşamanın olumlu ve olumsuz yönleri hakkında kompozisyon

Büyük şehirlerde yaşayanlara nazaran köydeki yaşam hep ilgi çekici olmuş onlara güzel gelmiştir. Aslında bu durum pek de o şekilde değildir. Şimdi beraber bu durumlara göz atalım.

İlk olarak köylerde hayata devam etmenin pozitif yönde yönlerine bakalım. Tertemiz bir doğada yaşamak, trafik gürültüsü olmadan, hava kirliliği olmadan yaşamak, çocuklarını oynaması için sokağa bıraktığınızda içinizi rahat olması, canınız çektiğinde istediğiniz meyveyi dalından koparıp yiyecek;hırsızlık, dolandırıcılık, gasp şeklinde korkular olmadan insanlarla iç içe olmak bunlar köy yaşamında insanoğlunun yaşayacağı güzelliklerdendir.

Fakat sayısız güzellik olmasıyla birlikte fena yanları da bulunmaktadır. Okulların yetersiz olması orada yaşayan insanların en büyük sorunudur. Yakınlarda okul bulunmadığı için uzak köylere gitmek zorunda kalan öğrencilerimiz vardır. Batı da bu şekilde problemler olmasa da doğuda bu böyledir.

Yoğun kış şartlarında, doğru dürüst yolların olmadığı yerlerde öğrenciler o dondurucu soğuklarda okullara gidebilmek için kilometrelerce yol yürümektedir. Bunun yanı sıra köylerimizde sıhhat müesseselerinin yetersiz olması başka bir sorundur. Acil bir durumda hastahaneye yetişememek kimi süre can yitirilmesine yol açmamaktır.

Bu negatif yönlere karşın köyde yaşayanlar iyi bilir ki köyde yaşamak gibisi yoktur.

Köyde Yaşam, Köy Hayatı


Arkadaşlarınla paylaşır mısın?

Köyde yaşamanın olumlu ve olumsuz yönleri hakkında kompozisyon hakkındaki aklınıza takılan soruları aşağıdan sorabilir, Köyde yaşamanın olumlu ve olumsuz yönleri hakkında kompozisyon için bilgi alabilirsiniz..

Köyde yaşamanın olumlu ve olumsuz yönleri hakkında kompozisyon hakkında 1 Yorum:

Köyde yaşamanın olumlu ve olumsuz yönleri hakkında kompozisyon hakkında Yorum Yap!


"Köyde yaşamanın olumlu ve olumsuz yönleri hakkında kompozisyon" bilgisi faydalı oldu mu?