Haberler

Okul kayıtları için istenen belgeler 2015

Okul kayıtları için istenen belgeler 2015

2015 lise kayıtları için gerekli belgeler

Okul tatilinin yavaş yavaş sonlanıp okulların açılma dönemi yaklaştıkça ilköğretimi tamamlamış olup liselere kayıt olacak kişiler lise ön kayıt için istenen belgeler ile ilgili olarak bilgi istemeye başladı. Eğer sizde bu sene liseye kayıt olacaksanız ve hangi evrakların gerektiğini merak ediyorsanız bu bilgi notumuzun devamında kafanıza takılan soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Okul kayıtları için istenen belgeler 2016

Aşağıdaki bilgi notunda Verdiğimiz belgeler ülkemiz genelinde bir çok lisenin ortak talep ettiği belgelerdir. Ancak Bazı liseler bu evraklar haricinde ekstra olarak başka evraklarda istemektedir. Sizler aşağıda verdiğimiz evrak listesindeki evrakların dışında başka belgeler de isteniyor mu diye tam net bilgi için kayıt olacağınız lise kayıt biriminden tekrardan bilgi alabilirsiniz. Sizlere yeni eğitim öğretim döneminde başarılar dileriz.

Liselere ön kayıt için istenen belgeler

  • 4 adet Yeni Çekilmiş Vesikalık Resim
  • 2 Top fotokopi kâğıdı
  • 6 Tane zarf ve 10 TL’lik pul
  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • Diploma

2015 ilkokul kayıtları için gerekli belgeler
Çocukları ilkokula kayıt yaşına gelmiş veliler e-okul sisteminden çocuklarının TC Kimlik Numaraları ile kayıt yaptırabilecekleri İlkokulu sorgulayarak, yukarıdaki açıklamalar ışığında yapmak istedikleri işlemi (Kesin kayıt, sağlık raporu ile kayıt erteleme, veli dilekçesi ile kayıt erteleme, isteğe bağlı kayıt) belirleyerek, ilgili Okul Müdürlüğüne başvuruda bulunmak durumundalar. Kayıt yaptırmak isteyen Veliler Okul müdürlüğünden temin edecekleri öğrenci aday kayıt formunu eksiksiz doldurarak, eğer çocukları 60-66 aylık ise kayıt talep dilekçesi ile birlikte Okul İdaresine başvurarak kesin kayıt yaptırabiliyorlar. Kayıt erteletmek isteyen velilerden çocukları 69, 70, 71 aylık olanlar, sağlık raporunu, 69, 70, 71 aylıklar kayıt erteleme dilekçesi´ne bağlayarak Okul Müdürlüğüne teslim ediyorlar.

2015 anasınıfı kayıtları için gerekli belgeler
2014-2015 Anasınıfı Kayıt Ön kayıt İşlemleri 08 Haziran 2015 Pazartesi günü başlayıp 12 Haziran 2015 Cuma günü sona erecektir. Anasınıfına 2010 doğumlu öğrenciler başvurabilecektir. Öncelikli bir sonraki yıl 1. sınıfa başlayacak öğrenciler olup bu yıl 1. sınıfa kaydı çıkan ve anasınıfına gönderilmek istenen çocuklardan 2010 Ocak, Şubat, Mart doğumlu çocukların kaydı veli okula dilekçe ile başvurduğu, 2009 Ekim, Kasım; Aralık ayı doğumlu çocukların kaydı ise doktor raporu getirildiği takdirde değerlendirmeye alınacaktır. (31 Aralık 2010´dan büyük çocuklar anasınıfına kabul edilecektir.) Adayların okulumuzun kayıt bölgesinde oturması zorunludur. Kayıt bölgesi dışında hiçbir öğrenci alınmayacaktır.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

  1.  Öğrencinin Nüfus Cüzdan Fotokopisi.
  2.  İkametgah
  3.  Güncel elektrik, su, ev telefonu veya doğalgaz faturalarından en az 1 tanesi.
  4.  Okuldan alınacak E-Okul Bilgi Formu ve Anasınıfı Veli Sözleşmesi
  5.  Aşı Kartı fotokopisi

Arkadaşlarınla paylaşır mısın?

Okul kayıtları için istenen belgeler 2015 hakkındaki aklınıza takılan soruları aşağıdan öğretmen ve öğrencilere sorabilir, Okul kayıtları için istenen belgeler 2015 için bilgi alabilirsiniz..

Yorumlarını paylaşır mısın?

css.php