Haberler

TEOG Sınav Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilir?

TEOG Sınav Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilir?

TEOG sınav sonuçları 20 Ocak 2015 gününde açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG soru ve sonuçları itirazı için adayların neler yapması gerektiğini açıkladı. Okullar, karne ve belge basımına geçerken; bazı öğrenci ve velilerini de sınav sonuçlarına itiraz telaşı sardı. Okullar dönem sonu iş yoğunluğundan dolayı, sınav sonuçlarına itiraz konusunda, öğrencilere gerekli desteği verememektedir.

TEOG sınavına itiraz formu

  1. Sorulara ve sonuçlara yapılacak itirazlar, soruların ve sonuçların http://www.meb.gov.tr web adresinden yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) takvim günü içinde ÖDSGM resmi web sayfasından piyasaya sürülen sınav itiraz bölümünden elektronik olarak ÖDSGM’ye yapılabilecektir.
  2. Elektronik ortamda yapılan itirazlar öğrenci velisi tarafınca interaktif hesap aracılığıyla yapılmalıdır. Yapılan bu itirazların incelenmesi için ise öğrenci velisi tarafınca T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” vasıtasıyla 20 TL (Yirmi TL KDV Dahil) yatırılması gerekmektedir.
  3. Süresi geçtikten sonrasında yapılan itirazlar ile öğrencinin TC. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekontu eklenmemiş, imza ve adres bilgisi olmayan dilekçeler dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.
  4. Faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün web sitesinde yer alan duyuruya göre, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 26-27 Kasımda yapılan ortak sınavlarla ilgili itirazlar web üzerinden yapılabilecek.

“Sınav İtiraz Modülü”ne, “http://esinav.meb.gov.tr/ItirazGiris.aspx”  adresinden ulaşılabilecek. İtiraz başvuruları için öğrencinin TC kimlik numarası ve nüfus cüzdanı seri numarası kullanılacak.

TOEG Sınavı Sonucu İtiraz Dilekçesi

YEĞİTEK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME GRUP BAŞKANLIĞINA/ANKARA

……………………. T.C. Kimlik numaralı ………………………………. okulu 8. Sınıf öğrencisiyim. Müdürlüğünüzün 28-29 Kasım 2014 günlerinde yapmış olduğu TEOG sınavlarına katıldım. Söz konusu merkezi ortak sınavlara dair sonuçlar ise, 20 Ocak 2015 tarihinde açıklanmış olup sonuçları E-okul modülü üzerinden öğrenmiş bulunmaktayım. ………………………… derslerine ait sınav sonuçlarımın hatalı olduğunu düşünmekteyim, bu bağlamda söz konusu derslere ait cevap kağıtlarımın yeniden değerlendirilmesini istiyorum.
Gereğini bilgilerinize arz ederim. …/…/2015

Adı-soyadı

Adres:…………………………………………….
GSM:………………………………………………….

Saygılarımla…

Arkadaşlarınla paylaşır mısın?

TEOG Sınav Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilir? hakkındaki aklınıza takılan soruları aşağıdan öğretmen ve öğrencilere sorabilir, TEOG Sınav Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilir? için bilgi alabilirsiniz..

Yorumlarını paylaşır mısın?

css.php