Haberler

TEOG Sınav Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilir?

TEOG Sınav Sonuçlarına İtiraz

TEOG sınav sonuçları 20 Ocak 2015 gününde açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG soru ve sonuçları itirazı için adayların neler yapması icap ettiğini deklare etti. Okullar, karne ve belge basımına geçerken; bazı talebe ve velilerini de imtihan sonuçlarına itiraz telaşı sarmıştır. Okullarımız dönem sonu iş yoğunluğundan olsa gerek, imtihan sonuçlarına itiraz hususiyetinde, öğrencilere lüzumlu desteği verememektedir.

TEOG sınavına itiraz formu

  1. Sorulara ve sonuçlara yapılacak itirazlar, soruların ve sonuçların http://www.meb.gov.tr web adresinden yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) takvim günü içinde ÖDSGM resmi web sayfasından piyasaya sürülen imtihan itiraz bölümünden elektronik olarak ÖDSGM’ye yapılabilecektir.
  2. Elektronik ortamda meydana getirilen itirazlar talebe velisi tarafınca interaktif hesap vesilesiyle elektronik ortamdan, meydana getirilen itirazların incelenmesi için ise talebe velisi tarafınca H.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” vasıtasıyla 20 TL (Yirmi TL KDV Dahil) yatırılması gerekmektedir.
  3. Süresi geçtikten sonrasında meydana getirilen itirazlar ile öğrencinin D.C. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekontu eklenmemiş, imza ve adres bilgisi olmayan dilekçeler dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.
  4. Faksla meydana getirilen itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün web sitesinde yer edinen duyuruya gore, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 26-27 Kasımda meydana getirilen ortak sınavlarla ilgili itirazlar web üstünden yapılabilecek.

“Sınav İtiraz Modülü”ne, “http://esinav.meb.gov.tr/ItirazGiris.aspx”  adresinden ulaşılabilecek. İtiraz başvuruları için öğrencinin TC kimlik numarası ve nüfus cüzdanı seri numarası kullanılacak.

TOEG Sınavı Sonucu İtiraz Dilekçesi

YEĞİTEK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME GRUP BAŞKANLIĞINA/ANKARA

……………………. T.C. Kimlik numaralı ………………………………. okulu 8. Sınıf öğrencisiyim. Müdürlüğünüzün 28-29 Kasım 2014 günlerinde yapmış olduğu TEOG sınavlarına katıldım. Söz konusu merkezi ortak sınavlara dair sonuçlar ise, 20 Ocak 2015 tarihinde açıklanmış olup sonuçları E-okul modülü üzerinden öğrenmiş bulunmaktayım. ………………………… derslerine ait sınav sonuçlarımın hatalı olduğunu düşünmekteyim, bu bağlamda söz konusu derslere ait cevap kağıtlarımın yeniden değerlendirilmesini istiyorum.
Gereğini bilgilerinize arz ederim. …/…/2015

Adı-soyadı

Adres:…………………………………………….
GSM:………………………………………………….

Saygılarımla…

Arkadaşlarınla paylaşır mısın?

TEOG Sınav Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilir? hakkındaki aklınıza takılan soruları aşağıdan öğretmen ve öğrencilere sorabilir, TEOG Sınav Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilir? için bilgi alabilirsiniz..

Yorumlarını paylaşır mısın?

"TEOG Sınav Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilir?" bilgisi derslerinde faydalı oldu mu?


css.php