Haberler

E-Okul Ne Zaman Kapanacak?

EOkul Ne Zaman Kapanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın online eğitim sistemi olan e-okul, başta siz öğrenciler olmak suretiyle hem eğitimcilere hemde velilere büyük kolaylık sağlıyor. Öğrencilerin ve velilerinin devamlı okul durumu, imtihan neticeleri, karne notları, okul kayıtları, okul tercihleri benzer biçimde bir oldukça işlemi bilgisayar ve web ortamında kolaylıkla yapabildiği e okul sistemi öğretmenler içinde kolaylık sağlıyor. Okulda meydana getirilen her sınavın ders notlarının tek tek merkezi sistem e okula aktarılması karne notları yada öğretmenlerin kendileri ile ilgili işlemleride yapabildikleri e okul sistemi en fazlaca kullanılan sistem bilhassa okulların kapanması imtihan dönemleri benzer biçimde zamanlarda aşırı talepten dolayı sistem de ara sıra kapanma yada yavaşlama durumu söz mevzusu olmaktadır. Bu durum öğrenciler içinde eokul kapanacak mı, e-okul kapanıyor mu, e okul ne süre kapanacak, e okul sistemi kapanmış oldu mu, e okul niçin açılmadı şeklinde sorulara sebeb olmaktadır. Sevgili öğrencilerimiz e okul sistemi hiçbir vakit kapanmadı yada kapanmayacak. Aksine daha da geliştirilerek daha kolay daha güvenli şekilde öğrencilerimize öğretmen ve velilere hizmet vermeye devam edecektir.

E Okul Ne Zaman Kapanıyor?

Okul idarecileri genel anlamda öğretmenlerden karnelerin dağıtılacağı günden 1 hafta kadar ilkin e-okul ile ilgili tüm not giriş işlemlerini bitirmesini ister. Amaç ise, e okul üstünde son hafta içinde meydana gelebilecek yoğunluk sebebiyle işlemlerin aksamasının önüne geçmektir. Bunun haricinde e-okulun kapanması benzer biçimde bir durum yoktur. Okul müdürleri izin verdiği sürece öğretmenler isterlerse karne günü dahi notları değiştirip, karneleri bilgisayardan öyleki çıkartabilirler.

Öte taraftan e-okul öğrenciler için de kapanmaz. Ancak öğrenciler e-okul veli bilgilendirme sistemine bilhassa karne haftasında girmekte güçlük çekerler. Giremeyen öğrenciler de e-okulun kapandığını sanır. Oysaki e-okul kapanmaz; hepimiz yoğun bir halde e-okula girmeye çalıştığından sistem yoğunluğu artmakta ve sizler de e-okula girmekte güçlük çekiyorsunuz.  Bu açıdan bakıldığında bilhassa öğrenciler 23 Ocak 2015 Cuma gününe kadar da e-okula girebilirler.

Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) ne vakit kapanacak?

E-Okul aslında hiç kapanmaz, ancak not girişleri karneden en az 1 hafta önceden kapatılır. Dolayısı ile birçok okulda karne haftası devamsızlık ve not girişleri sisteme girilmez. Çünkü son hafta, karneler basılarak hazır hale getirilir..

Arkadaşlarınla paylaşır mısın?

E-Okul Ne Zaman Kapanacak? hakkındaki aklınıza takılan soruları aşağıdan öğretmen ve öğrencilere sorabilir, E-Okul Ne Zaman Kapanacak? için bilgi alabilirsiniz..

E-Okul Ne Zaman Kapanacak? Hakkında 11 yorum:

  1. Ali Taşcan -

    E-okulun kapanma gibi bir durumu yok ki. E-Okul not girişlerin tamamladığı zaman kendin karne basıyorsun sistemden.

  2. Arkadaşlar ben e-okula giremiyom. Acaba e-okul kapandı mı? Benim telefon eski model ondan kaynaklanıyor olabilir ya da kapanmış mı biliyomusunuz?

    • Hayır zaten yukarıda da belirtiği gibi e-okul 23.01.2015’e kadar açık bende de aynı sorun yaşandı. Herkes bi anda girmeye çalıştığı için sistem yoğunlaşıyor ve yavaşlıyor. Akşam ve gece saatlerinde girersen bu sorun ortadan kalkar.

  3. Arkadaslar bu yorumu taa haziranda yapıyorum. Bize dediler ki bu cuma kapancak sanırım kapandı. Fakat pazartesi günü hala devamsızlık girilir mi? Emin degilim

Yorumlarını paylaşır mısın?

"E-Okul Ne Zaman Kapanacak?" bilgisi derslerinde faydalı oldu mu?


css.php